⭐Premium brands & wide selection
✓ Expert advice
✓ Secure payment
Skip to main content Skip to search Skip to navigation

Sika


Contact adhesive, VOC content 74.49%

SKU:
416378
Manufacturer:
Shipping weight:
6,20 kg
$ 168.01 *
$ 33.60 per 1 kg
Delivery time: 1 - 8 Workdays

Sika® Cleaner-205

SKU:
415342
Variations in:
  • quantity
Manufacturer:
quantity 
from
$ 79.98 *

Sika Primer 210 T

SKU:
415343
Variations in:
  • quantity
Manufacturer:
quantity 
$ 121.54 - $ 184.70 *

Sika® Primer-215

SKU:
415344
Variations in:
  • quantity
Manufacturer:
quantity 
$ 134.35 - $ 272.37 *

Sikaflex 295 UV, black

SKU:
415332
Manufacturer:
Shipping weight:
0,56 kg
$ 53.26 *
$ 17.75 per 100 ml

Silkaflex 221- automotive sealant, dark brown

SKU:
415329
Manufacturer:
Shipping weight:
0,44 kg
$ 19.09 *
$ 6.36 per 100 ml
Delivery time: 1 - 8 Workdays

Silkaflex 221- automotive sealant, black

SKU:
415327
Manufacturer:
Shipping weight:
0,44 kg
$ 15.45 *
$ 5.15 per 100 ml
Delivery time: 1 - 8 Workdays

Silkaflex 221- automotive sealant, black

SKU:
415331
Manufacturer:
Shipping weight:
6,72 kg
$ 20.40 *
$ 5.10 per 100 ml

Silkaflex 221- automotive sealant, black

SKU:
415335
Manufacturer:
Shipping weight:
0,76 kg
$ 49.00 *
$ 8.17 per 100 ml

Silkaflex 221- automotive sealant, steel gray

SKU:
415328
Manufacturer:
Shipping weight:
0,44 kg
$ 15.45 *
$ 5.15 per 100 ml
Delivery time: 1 - 8 Workdays

Silkaflex 221- automotive sealant, steel gray

SKU:
415336
Manufacturer:
Shipping weight:
0,76 kg
$ 49.00 *
$ 8.17 per 100 ml

Silkaflex 221- automotive sealant, white

SKU:
415326
Manufacturer:
Shipping weight:
0,44 kg
$ 15.45 *
$ 5.15 per 100 ml
Delivery time: 1 - 8 Workdays

Silkaflex 221- automotive sealant, white

SKU:
415330
Manufacturer:
Shipping weight:
0,56 kg
$ 31.61 *
$ 7.90 per 100 ml

Silkaflex 221- automotive sealant, white

SKU:
415333
Manufacturer:
Shipping weight:
0,76 kg
$ 49.00 *
$ 8.17 per 100 ml

Sikaflex-252 cartridge 300 ml

SKU:
415339
Variations in:
  • colour
Manufacturer:
colour 
$ 40.67 *
$ 13.56 per 100 ml

Sikaflex-521 UV hybrid sealant

SKU:
415337
Variations in:
  • colour
Manufacturer:
colour 
$ 23.71 *
$ 7.90 per 100 ml

Sikaflex-527 AT UV-resistant sealant

SKU:
415338
Variations in:
  • colour
Manufacturer:
colour 
$ 19.14 *
$ 6.38 per 100 ml

Sikaflex-552 AT Hybrid bag 600 ml

SKU:
415341
Variations in:
  • colour
Manufacturer:
colour 
$ 98.91 - $ 106.79 *
$ 16.48 - $ 17.80 per 100 ml

Sikaflex-552 AT Hybrid cartridge 300 ml

SKU:
415340
Variations in:
  • colour
Manufacturer:
colour 
$ 76.51 *
$ 25.50 per 100 ml

Silkaflex 221i sealant, brown

SKU:
415121
Manufacturer:
Shipping weight:
0,44 kg
$ 30.98 *
$ 10.33 per 100 ml

Silkaflex 221i sealant, black

SKU:
415120
Manufacturer:
Shipping weight:
0,44 kg
$ 24.51 *
$ 8.17 per 100 ml

Silkaflex 221i sealant, steel gray

SKU:
415122
Manufacturer:
Shipping weight:
0,44 kg
$ 24.51 *
$ 8.17 per 100 ml

Silkaflex 221i sealant, white

SKU:
415118
Manufacturer:
Shipping weight:
0,44 kg
$ 24.51 *
$ 8.17 per 100 ml

Items 1 - 23 of 23

AFATEK International – Select region & language | Choisir la région et la langue | Seleccionar región e idioma